Rok 2022

XIII FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ W URLACH

dyrektor artystyczny Festiwalu

Robert Lawrence

zaproszenie (film) –

Muzyka kameralna, 2022

XIII Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach
Dyrektor artystyczny Festiwalu – Robert Lawrence

Koncerty:
Arcydzieła polskiej muzyki sakralnej,
W królestwie smyczków,
Czarodziejski Kwintet,
Barokowe fantazje,
Dźwięki powietrza,
Dawne tańce w muzyce baroku,
Od baroku do jazzu,
Solo i w duecie,
duoAccosphere

Arcydzieła polskiej muzyki sakralnej

Program:
Jerzy Liban (1464–po 1546) – Ortus de Polonia
Mikołaj Zieleński – O gloriosa Domina
Henryk Mikołaj Górecki (1933–2010) – Z pieśni kościelnych
i inne

W królestwie smyczków

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Eine kleine Nachtmusik KV 525
Grażyna Bacewicz (1909–1969) – IV Kwartet smyczkowy
Maurice Ravel (1875–1937) – Bolero
Wojciech Kilar (1932–2013) – Orawa

Czarodziejski Kwintet

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791), arr. Joachim Linckelmann – Uwertura do opery Czarodziejski flet KV 620
Tadeusz Szeligowski (1896–1963) – Kwintet na instrumenty dęte
Wojciech Kilar (1932–2013) – Kwintet na instrumenty dęte
Claude Debussy (1862–1918), arr. Norman Hallam – Dziewczyzna o włosach jak len
Jaques Ibert (1890–1962) – Trois pieces breves

Barokowe fantazje

Program:

Aldebrando Subissati (1606-1777) – Sonata IX Ave Virgo
Giovanni Bonaventura Viviani (1638-1693) – Sonata prima a violino solo
Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644-1704) – I Sonata d-moll Zwiastowanie
Georg Philipp Telemann (1681-1767) – VIII Fantazja g-moll na klawesyn solo
Georg Friedrich Händel (1685-1759) – Sonata g-moll na skrzypce i basso continuo
Georg Philipp Telemann – X Fantazja D-dur na skrzypce solo
Pietro Castrucci (1679-1752) – Sonata d-moll op. 1 nr 7

Dźwięki powietrza

Program:

Astor Piazzolla (1921–1992) – Le Grand Tango
Bela Bartok (1881–1945) – Rumuńskie Tańce Ludowe
Barry Cockroft (ur. 1972) – KuKu (na saksofon sopranowy solo)
Andre Astier (1923–1994) – Miss Karting (na akordeon solo)
Manuel de Falla (1876–1946) – Sietes Canciones Populaires Espagnolas
Pedro Iturralde (1929–2019) – Suita Hellenistyczna
Pedro Iturralde – Pequena Czarda

Dawne tańce w muzyce baroku

Program:
Henry Purcell (1659–1695) – Hornpipe: The Old Bachelor
Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644–1704) – Mensa sonora: pars I D-dur, C 69
Martin Peerson (1571–1651) – The Primerose

i inni

Od baroku do jazzu

Program:

Marc-Antoine Charpentier (1643–1704) – Preludium do Te Deum H.146
Michel Corrette (1707–1795) – Koncert Le Phénix, cz. I Allegro
Archangelo Corelli (1653–1713) – La Folia
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048, cz. I Allegro
Giuseppe Verdi (1813–1901) – Uwertura do opery Traviata
Siergiej Prokofiew (1891–1953) – Scherzo humoristique, op. 12b
Julius Fučik (1872–1916) – The Old Grumbly Bear, op. 210
i inni

Solo i w duecie

Program:

Georg Friedrich Händel (1685–1759) – Passacaille na harfę solo
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Jesus bleibet meine Freude
J.S. Bach/Charles Gounod (1818–1893) – Ave Maria
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Laudate Dominum
Edvard Grieg (1843–1907) – Poranek ze suity Peer Gynt na harfę solo

i inne

DuoAccosphere

Program:
Miroslav Skoryk – Melodia
Jan Sebastian Bach
Léon Boëllmann – Suita gotycka
Maurice Ravel – Suita Moja Matka Gęś Rozmowy Pięknej i Bestii,
Zaczarowany ogród
Witold Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego

Scroll to Top
Skip to content