Halina Łabonarska – „Polsko, Ojczyzno moja”

Wzruszający występ Haliny Łabonarskiej w Urlach

„Polsko, Ojczyzno moja”

Niedziela, 7 kwietnia 2013, 13:00
Kościół parafialny w Urlach, ul. Piękna 8

„Ojczyzna wasza: matką wam jest, a nie macochą… Onę miłując, sami siebie miłujecie… onej nie życząc i wiary nie dochowując, sami siebie zdradzacie” (Piotr Skarga)

 

            Bez pompy i bez tandety, lecz z odpowiednim natężeniem emocji i wielkim wyczuciem artystycznym Halina Łabonarska zaprezentowała autorskie zestawienie patriotycznych wierszy i innych utworów m. in. Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Herberta, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Karola Wojtyły w występie pod tytułem „Polsko, Ojczyzno moja”, w kościele w Urlach 7 kwietnia 2013 roku.

            Odpowiednio dobrana aranżacja muzyczna, złożona z utworów Gomółki, Chopina, Henryka Mikołaja Góreckiego a nawet popularnej piosenki „Płynie Wisła płynie” wprowadziła nas w historię Polski od jej średniowiecznych początków poprzez śluby lwowskie Jana Kazimierza i lata rozbiorów, aż do zbrodni katyńskiej i do pamiętnego „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Artystka w umiejętny sposób wciągnęła widzów w nasze dzieje, pokazując ich ciągłość, a osią całego programu był kult Bogarodzicy.

            Publiczność nagrodziła występ rzęsistymi brawami i owacją na stojąco. Program był sponsorowany przez Związek Artystów Wykonawców „STOART”.

                                                                               Jakub Brodacki 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content