V FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ W URLACH

 

Program:

Włodzimierz Kotoński
Jan Stokłosa
Eugene Bozza
Marc Papeghin
John Williams
Lowell Shaw   
Kerry Turner
– Quartettino na 4 rogi
– Three Little Pieces
– Suite for 4 Horns
– Hypnos
– Hogwarts Forever
– Friepperies
– Fanfare for Barcs

HORNET QUARTET to zespół powstały w wyniku długoletniej przyjaźni pomiędzy czołowymi waltornistami młodego pokolenia. Muzycy na co dzień pracują w najbardziej renomowanych orkiestrach symfonicznych kameralnych w Polsce. Razem, tworzą również sekcję waltorni w orkiestrze Pan European Philharmonia. Ich stałym celem jest dążenie do tworzenia pięknego, jednolitego brzmienia. Poprzez ukazanie pełnego potencjału technicznego i muzycznego rogu, starają się wziąć znaczący udział w jego popularyzacji. W repertuarze zespołu znaleźć można szeroki wachlarz muzyki współczesnej, utwory oryginalnie napisane na kwartet waltorniowy, aranżacje dzieł muzyki poważnej czy też słynne tematy z muzyki filmowej, w których rogi wielokrotnie pełnią dominującą rolę. Hornet Quartet jest także otwarty na wszelkiego rodzaju innowacje oraz eksperymenty w podejściu do muzyki kameralnej. Zespół współpracuje z młodymi, polskimi kompozytorami i aranżerami, takimi jak Jan Stokłosa czy Paweł Pudło. Zespół zawiązał się w czerwcu 2012 roku ale rzeczywistą działalność rozpoczął we wrześniu 2013 roku. W październiku tego samego roku dokonał pierwszego nagrania demo w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej. Koncertował w Warszawie oraz Wrocławiu na festiwalu Kwarteneum, jedynym na świecie festiwalu stricte kwartetowym. W czerwcu zespół koncertował na Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Skierniewicach, a także brał udział w sesjach nagraniowych oraz koncercie w orkiestrze Pan European Philharmonia.

 Skład zespołu:

Gabriel Czopka – pierwszy waltornista Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Zdobywca nagród na konkursach w Łodzi i Katowicach. Finalista artEZ Brass Competition w Enschede. Doskonalił swoje umiejętności w Stanach Zjednoczonych pod kierunkiem Dale’a Clavengera, Williama VerMeulena, Williama Caballero. Współpracuje z Sinfonią Varsovia oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus.

Michał Szczerba – pierwszy waltornista Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, gdzie również ukończył Akademię Muzyczną. Doskonalił swoje umiejętności między innymi u Froydis Ree Wekre, Radovana Vlatkovica, Tomasa Jobstla, Wolfganga Gaaga. Oprócz Hornet Quartet współtworzy również Hevelius Brass. Współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną oraz Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Koncertował z fińską orkiestrą Ostrobothian Chamber Orchestra. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Łukasz Łacny – freelancer, były pierwszy waltornista Orkiestry Muzyki Nowej w Katowicach oraz Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Doskonalił swoje umiejętności u Dale’a Clavengera, Markusa Maskuniitty, Denise Tryon, Xiao Minga Hana, Stefana de Leval – Jezierskiego. Współpracuje z Operą Narodową- Teatrem Wielkim, Filharmonią Narodową w Warszawie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfoniettą Cracovia, Filharmonią Poznańską, Orkiestrą Kameralną „AUKSO”,

Piotr Kowalski – freelancer, były waltornista Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie. Zdobywca nagród na krajowych konkursach solowych i muzyki kameralnej, m.in. w Łodzi, Warszawie, Katowicach oraz Krakowie. Uczestnik trzech edycji projektu międzynarodowego I’Culture Orchestra, gdzie doskonalił swoją grę pod kierunkiem Jeff’a Bryanta. Współpracuje z Filharmonią Narodową, Operą Narodową-Teatrem Wielkim w Warszawie, Sinfonią Varsovia, Filharmonią Poznańską.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content