Narodowe Święto Niepodległości 2016

 

Program koncertu: 

Pieśni patriotyczne nawiązujące tematycznie do Święta Niepodległości („Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Białe Róże”). Ponadto, dla podkreślenia uroczystego charakteru Święta 11-ego Listopada, zespół wykona popularne pieśni oraz kompozycje rodzimych twórców (T. Joteyko – „Kraju daleki”, S. Moniuszko – „Prząśniczka”, F. Chopin – „Życzenie”, Z. Maciejowski – „Chryzantemy złociste”).
Całość zwieńczona zostanie zgrabną i tematyczną narracją.

Muzycy

Indywidualnie, w swoim dorobku artystycznym posiadają wiele odbytych koncertów w kraju i za granicą. Koncertują solo, w zespołach kameralnych, jak również z orkiestrami symfonicznymi, w tym filharmonie, teatry muzyczne, festiwale muzyki kameralnej itp.
 
Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z „The Jacques Thibaut String Trio” i „The Talich String Quartet”. Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina – Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną „Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.
           
Aleksandra Świderek-Żakiewicz – sopran. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wokalnej prof. zw. Bożeny Betley, Studiowała również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. KS Edith Lienbacher. Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych (m. in. im. Ady Sari w Nowym Sączu, Vox Artis w Sybinie, im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, im. K. Jamroz w Kielcach), a także Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
           
Jacek Małachowski – akordeonista i kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae. Jako muzyk sesyjny koncertuje solo oraz w zespołach kameralnych w Polsce i za granicą. Nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych, a ponadto współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie.
 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content