XIII Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022

Wykonawcy:

Jan Lewtak – I skrzypce
Magdalena Smoczyńska – II skrzypce
Marzena Hodyr – altówka
Robert Putowski – wiolonczela

kierownik artystyczny – Jan Lewtak
Robert Lawrence – prowadzenie koncertu

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Eine kleine Nachtmusik KV 525
1. Allegro
2. Romanca
3. Menuet
4. Rondo

Grażyna Bacewicz (1909–1969) – IV Kwartet smyczkowy
1. Andante. Allegro molto
2. Andante
3. Allegro giocoso

Maurice Ravel (1875–1937) – Bolero

Wojciech Kilar (1932–2013) – Orawa

Kwartet Smyczkowy Filharmonii Narodowej

Kwartet Smyczkowy Filharmonii Narodowej składa się z wybitnych instrumentalistów, którzy są członkami Orkiestry FN koncertującej na całym świecie. Prowadzi działalność koncertową w kraju i zagranicą, uczestniczy w prestiżowych festiwalach muzycznych, często występując wspólnie ze znanymi pianistami. Ostatnio koncertował w Japonii i Chinach. Tournée po Japonii połączone było z nagraniem płyty w Tokio z muzyką polską. Wraz z pianistką Yuko Kawai zespół wystąpił w Filharmonii Narodowej w Warszawie na specjalnym koncercie będącym światową premierą instrumentu nowej generacji – Roland V- Piano Grand. Repertuar zespołu obejmuje zarówno utwory na kwartet smyczkowy (Szymanowski, Bacewicz, Górecki) jak i kwintety fortepianowe (Dvořak, Brahms, Schuman).

Jan Lewtak , absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat konkursów skrzypcowych i nagrody Komitetu Radia i Telewizji. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. Z zespołem tym nagrał m.in. Cztery pory roku Vivaldiego pod batutą Antoniego Wita. Jest również autorem licznych opracowań utworów na orkiestrę smyczkową.

Magdalena Smoczyńska, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła kursy mistrzowskie prowadzone przez prof. Krzysztofa Węgrzyna, Fritza Handschanke i Pavela Ursteina. Laureatka licznych konkursów muzycznych. Artystka jest obecnie związana z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej oraz Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej.

Marzena Hodyr, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka wielu konkursów muzycznych. Jest koncertmistrzem altówek Orkiestry Filharmonii Narodowej.

Robert Putowski, absolwent Konserwatorium Muzycznego w Utrechcie, laureat prestiżowych konkursów muzycznych. Koncertmistrz grupy wiolonczel Orkiestry Filharmonii Narodowej. Od kilku lat związany jest również z Orkiestrą Kameralną FN, w której występuje jako solista.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content