IX FESTIWAL MUZYKI KAMERALNEJ W URLACH

   
Koncert 
 
 Grupy Perkusyjnej TRIO PER KA

 

Wykonawcy:

Tomasz Myszk

Mateusz Zawadzki

Nikodem Wojtkiewicz

 

 

Sobota, 7 lipca 2018 r., godz. 18.00
w Kościele Parafialnym w Urlach,
ul. Piękna 8 

 

 
Program:
 
Nebojša Jovan Živković 
 
– Les Violons Morts
Matthias Schmitt 
 
– Corrido
Nebojša Jovan Živković 
 
– Iljos
Astor Piazzolla (opr. Eric Sammut)
 
– Libertango
Nebojša Jovan Živković 
 
– Trio Per Uno
Roland Dyens (opr. Kai Stensgaard) 
 
– Tango en Skai
Mark Ford 
 
– Stubernic
Brett Paschal 
 
– Rosebusch

Zespół Trio Per Ka to polska grupa perkusyjna, w skład której wchodzą Tomasz Myszk, Nikodem Wojtkiewicz oraz Mateusz Zawadzki. Wszyscy trzej to absolwenci Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Właśnie w tym miejscu poznali się, bowiem każdy z nich pochodzi z innego regionu Polski. Pomysł na zespół powstał w 2015 roku przy okazji gdańskiego Noworocznego Koncertu Charytatywnego, którego inicjatorką była teraźniejsza menadżer zespołu Natalia Chojnowska. Odbiór koncertu przez publiczność był tak entuzjastyczny, że grzechem byłoby nie stworzyć zespołu perkusyjnego działającego na co dzień, prosperującego na polskim rynku artystycznym jako jedyny taki. W ciągu trzech lat funkcjonowania grupa występowała na różnych scenach, m.in. w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, Gdańskim Archipelagu Kultury, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w ramach festiwalu Konfrontacja Mężczyźni, Teatrze Muzycznym w Łodzi (koncert musicalowy All that Musical) w ramach współpracy z fundacją Musicamp oraz Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie w ramach inauguracyjnego koncertu festiwalu Mikstury Kultury. Trio Per Ka to zespół perkusyjny, który zarówno bierze na warsztat utwory pisane stricte na trio perkusyjne, jak również, co jest głównym założeniem zespołu, aranżuje utwory napisane na marimbę solo, czyli dodaje różne brzmienia instrumentów perkusyjnych, aby uatrakcyjnić dane kompozycje. Zespołowi przyświeca myśl, aby perkusyjną muzykę klasyczną przedstawiać ludziom w sposób przystępny, bardziej rozrywkowy, łącząc różne style muzyczne. Trio Per Ka stara się również realizować misję poszerzania wiedzy zarówno wśród profesjonalistów, jak i laików muzycznych na temat tej, jakże bogatej, gamy instrumentów perkusyjnych. Zespół stara się, aby ich koncerty były pełne pozytywnej energii, miały formułę i nosiły miano tzw. spektakli muzycznych. Trio współpracuje z polskimi wokalistami oraz kompozytorami. Warto dodać, że zespół doczekał się, na razie jednej, kompozycji napisanej specjalnie dla zespołu pt. Trio Per Ka autorstwa uzdolnionego młodego kompozytora Piotra Jędrzejczyka. Na co dzień grupa współpracuje z polskim producentem instrumentów perkusyjnych MIDO. Zespół był gościem również takich mediów, jak m. in. Czwórka Polskie Radio, Radio Gdańsk, Norda FM, pomorska.tv czy telewizja ttm. Więcej o zespole można dowiedzieć się na stronie internetowej www.trioperka.pl. Zapraszamy również na stroną facebookową zespołu Trio Per Ka, kanał Youtube oraz profil na Instagramie. 

Tomasz Myszk – edukację muzyczną rozpoczął w 1997 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku, najpierw w klasie fortepianu profesor Zofii Jasyk-Kural, a następnie w klasie perkusji pod okiem mgr. Arkadiusza Skotnickiego. Absolwent studiów II st. Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji ad. Mirosława Adrjanczyka i as. Macieja Lange. Współpracował między innymi z Polską Filharmonią Bałtycką, orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Operą Bałtycką, Cappellą Gedanensis, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Akademią Muzyczną w Warszawie, Filharmonią Kameralną w Łomży oraz wieloma zespołami muzyki rozrywkowej. W latach 2016–2018 brał udział w trasach koncertowych musicalu Das Phantom der Oper w Niemczech, Austrii i w Szwajcarii.

Mateusz Zawadzki – edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat w OSM I st. im. S. Moniuszki w Warszawie w klasie perkusji Pani Edyty Krawczak-Gazdy. Kontynuował naukę w POSM im. E. Młynarskiego w Warszawie w klasie perkusji Pani Małgorzaty Zebury. Następnie uczęszczał do PSM im. J. Elsnera w Warszawie w klasie perkusji Bogdana Lauksa, którą ukończył z Wyróżnieniem. Absolwent studiów I st. i II st. na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie perkusji Mirosława Adrjanczyka, oba Dyplomy uzyskał z Wyróżnieniem. W roku akademickim 2015/2016 beneficjent programu Erasmus+ na uczelni The Royal Academy of Music w Kopenhadze w klasie prof. Gerta Mortensena. Stypendysta Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Instytutu im. Adama Mickiewicza w Warszawie w ramach programu Kultura Polska na świecie. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, m. in. I Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Mały Werblista w Warszawie, II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie w Montesilvano (Włochy), III Nagrody na Ogólnopolskim Konkursie w Legnicy, III Nagrody na Międzynarodowym Konkursie w Montebello Della Bataglia (Włochy). Członek orkiestr młodzieżowych, takich jak Penderecki Music: Akademie Westfalen, International Lutosławski Youth Orchestra, Santander Orchestra czy I’Culture Orchestra. Współpracował z takimi orkiestrami, jak Polska Filharmonia Bałtycka, Orkiestra Kameralna Sopot, Filharmonia Narodowa, Elbląska Orkiestra Kameralna, Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki, Filharmonia Kameralna w Łomży. Od 2017 roku pierwszy kotlista i kierownik Sekcji Perkusji Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. W sezonie 2017/2018 uczestnik Akademii Orkiestrowej Sinfonii Varsovii. Pracował ze znakomitymi dyrygentami, m. in. Krzysztofem Pendereckim, Maciejem Tworkiem, Johnem Axelrod, Ewą Strusińską, Zygmuntem Rychertem, Wojciechem Rajskim, Piotrem Wajrakiem, Massimiliano Caldi, Maciejem Sztorem, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem. Brał udział w nagraniu płyty pt. Wojciech Kilar – Angelus, Exodus, Victoria, która otrzymała prestiżową Nagrodę Fryderyka 2013. Odbył również tournee po Chinach z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako perkusjonalista współpracuje z orkiestrą rozrywkową Szymon Sutor Orchestra, przy projekcie Tribute to Justin Timberlake oraz z Radzimirem Dębskim „Jimkiem”. Swoje umiejętności szkolił podczas wielu Kursów Mistrzowskich ze znakomitymi postaciami ze świata perkusyjnego, m. in. Davidem Jackson (LSO), Wielandem Welzel (Berliner Philharmoniker), Katarzyną Myćką, Lance Drege (Oklahoma City Philharmonic), Andrei Pushkarev, Rene Matthiasen (DRSO), Johanem Bridger, Tomem Nybye, Wojciechem Morcińczykiem (NOSPR), Paolo Cimmino, Nuno Aroso, Daniella Ganeva, Jean-Baptiste Leclere, She-e Wu, Theodorem Milkov, Davidem Friedman, Ignacio Ceballos Martin, Casey Cangelosi, Martą Klimasara, Carlo Willems.

Nikodem Wojtkiewicz – w wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. W siódmym roku życia kontynuował edukację w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. S. Moniuszki w Wałbrzychu. Po ukończeniu trzeciej klasy podstawowej zrezygnował z dalszego kształcenia pianistycznego na rzecz gry na instrumentach perkusyjnych w klasie mgr Romana Szkaradka. W latach 2011–2018 studiował na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie dr Mirosława Adrjanczyka i mgr Macieja Lange. W okresie swojego wieloletniego kształcenia, uczestniczył w rozmaitych kursach oraz warsztatach prowadzonych przez wybitnych muzyków, zarówno ze świata klasyki, jak i muzyki rozrywkowej. Wiedza i umiejętności zdobyte w związku z wszechstronnym wykształceniem pozwalają mu realizować się na co dzień w takich zespołach, jak przede wszystkim Trio Per Ka oraz Dwa na Dwa, Underfate czy Yans.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content