Dźwięki powietrza

Program:

Astor Piazzolla (1921–1992) – Le Grand Tango
Bela Bartok (1881–1945) – Rumuńskie Tańce Ludowe
Barry Cockroft (ur. 1972) – KuKu (na saksofon sopranowy solo)
Andre Astier (1923–1994) – Miss Karting (na akordeon solo)
Manuel de Falla (1876–1946) – Sietes Canciones Populaires Espagnolas
Pedro Iturralde (1929–2019) – Suita Hellenistyczna
Pedro Iturralde – Pequena Czarda

Dawne tańce w muzyce baroku

Program:
Henry Purcell (1659–1695) – Hornpipe: The Old Bachelor
Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644–1704) – Mensa sonora: pars I D-dur, C 69
Martin Peerson (1571–1651) – The Primerose

i inni

Od baroku do jazzu

Program:

Marc-Antoine Charpentier (1643–1704) – Preludium do Te Deum H.146
Michel Corrette (1707–1795) – Koncert Le Phénix, cz. I Allegro
Archangelo Corelli (1653–1713) – La Folia
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048, cz. I Allegro
Giuseppe Verdi (1813–1901) – Uwertura do opery Traviata
Siergiej Prokofiew (1891–1953) – Scherzo humoristique, op. 12b
Julius Fučik (1872–1916) – The Old Grumbly Bear, op. 210
i inni

Solo i w duecie

Program:

Georg Friedrich Händel (1685–1759) – Passacaille na harfę solo
Johann Sebastian Bach (1685–1750) – Jesus bleibet meine Freude
J.S. Bach/Charles Gounod (1818–1893) – Ave Maria
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Laudate Dominum
Edvard Grieg (1843–1907) – Poranek ze suity Peer Gynt na harfę solo

i inne

DuoAccosphere

Program:
Miroslav Skoryk – Melodia
Jan Sebastian Bach
Léon Boëllmann – Suita gotycka
Maurice Ravel – Suita Moja Matka Gęś Rozmowy Pięknej i Bestii,
Zaczarowany ogród
Witold Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego

Dom parafialny

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury w Urlach serdecznie dziękuje !

Nasza misja

Naszą misją jest  stworzenie przyjaznego środowiska, w którym jest rozwijana i pielęgnowana kultura.

koncert.jpg

Koncert kolęd

KONCERT KOLĘD
„Wśród nocnej ciszy”

Urle
ul. Piękna 8
Kościół parafialny

Narodowe Święto Niepodległości, 2021

Koncert „Biały Krzyż”

Wykonawcy:
Patrycja Gajek – fortepian
Michał Romanowaki – bas-baryton
Laura Łącz – prowadzenie, recytacja
Soliści Teatru Sabat: Agnieszka Wojciechowska, Julia Ivanowa, Tomasz Czerski, Mariusz Paweł Jaśko

Scroll to Top
Skip to content