XIII Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022

Wykonawcy:

Alicja Wołyńczyk – saksofony
Jarosław Gałuszka – akordeon

Program:

Astor Piazzolla (1921–1992) – Le Grand Tango
Bela Bartok (1881–1945) – Rumuńskie Tańce Ludowe
– Taniec z pałeczką
– Taniec z szarfą
– W jednym miejscu
– Taniec z Bucium
– Rumuńska polka
– Szybki taniec
Barry Cockroft (ur. 1972) – KuKu (na saksofon sopranowy solo)
Andre Astier (1923–1994) – Miss Karting (na akordeon solo)
Manuel de Falla (1876–1946) – Sietes Canciones Populaires Espagnolas
– El pano moruno
– Asturiana
– Nana
– Polo
Pedro Iturralde (1929–2019) – Suita Hellenistyczna
– Kalamatianos
– Funky
– Valse
– Kritis
– Kalamatianos
Pedro Iturralde – Pequena Czarda

Robert Lawrence – prowadzenie koncertu

Duet Les Sons de l'Air

Alicja Wołyńczyk - saksofony

Absolwentka Studiów Doktoranckich UMFC w Warszawie 2014 roku w klasie dr. hab. Pawła Gusnara i prof. M. Pokrzywińskiego, Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu SocratesErasmus. Solistka i kameralistka. Występowała w większości krajów Europy. Współautorka programu „Austria meets Polnad”. W 2012 roku wystąpiła w Filharmonii Narodowej z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Viva pod batutą T. Radziwonowicza. W styczniu 2014 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Saxophone Conversations” nakładem DUX (Ars Duo). Reprezentowała Polskę w European Saxophone Ensemble (Ambasador Kultury UE), z którym nagrała płytę „Aeration”. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych. Uczestniczka licznych kursów mistrzowskich z czołowymi saksofonistami klasycznymi. Jej nauczycielami byli też dr Alina i Radosław Mleczko, Johan van der Linden (ASQ). Prowadziła warsztaty w Polsce i we Francji. W 2015 roku otrzymała nagrodę CEA za „szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce”. Alicja Wołyńczyk gra na stroikach d’Addario RESERVE, maszynce JLV do s. sopranowego i saksofonie altowym BUFFET SENZO.

Jarosław Gałuszka - akordeon

Doktor Sztuk Muzycznych (Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku). Absolwent Hochschule für Musik Detmold w Niemczech („Konzertexamen”) w klasie akordeonu Grzegorza Stopy (2012, Konservatorium Privat Universität w Wiedniu w klasie Grzegorza Stopy, Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akoredeonu prof. Jerzego Jurka (dyplom z wyróżnieniem). Laureat licznych konkursów krajowych i międzynarodowych. Koncertował w kraju i za granicą. Jako solista wystepował w MHH Symphonieorchester w Hannoverze pod dyr. Volkera Worlitzscha i z Orkiestrą HFM Detmold pod dyrekcją Ralpha Gothoniego. W 2016 roku bierze udział w austriackim projekcie „Muzeum Marzeń”, który odbywa się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu w ramach „Europejskiej Stolicy Kultury”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content